barva roku 2017

Módní barvou roku 2017 je zelená „Greenery“. Nahradila růžovou a světle modrou, které americká společnost Pantone Color Institute zvolila pro rok 2016. Má symbolizovat nový začátek a návrat k přírodě.

Greenery je svěží zelený odstín, který evokuje první dny jara, kdy se příroda začíná probouzet a zelenat. Čím více jsou lidé ponoření do každodenního života v moderní civilizaci, tím více touží po integraci s přírodou. To se odráží v moderní architektuře, designu i životním stylu. Společnost Pantone předpovídá, že tato barva bude v roce 2017 populární zejména v módních doplňcích a obuvi. Zelená je nový začátek a návrat k přírodě. Zelená nám umožňuje se zhluboka nadechnout. Zelená oživí náš den. Zelená je symbolem vitality. 

Oblékněte se do barvy roku 2017 s originální kolekcí Avantgard vázanek a stylových doplňků v odstínech svěží zelené! 

Barvu roku už 16 let vždy na začátku prosince vyhlašuje americká společnost Pantone Color Institute, která vznikla s cílem poskytnout firmám zasvěcený pohled na užití barev při tvorbě jejich image i produktů. Vyvinula vlastní systém barev (tzv. Pantone Matching System – PMS), jímž se řídí módní návrháři, grafici a výrobci designového zboží po celém světě. Členy Pantone jsou přední světoví odborníci, kteří volbu barvy nadcházejícího roku pořádají po několikadenním maratónu prezentací, jednání a diskuzí o funkci barev v kontextu se soudobou společenskou situací.

Moje svatba